Walentynki, czyli prezenty prosto z serca

Wielkimi krokami zbliża się drugi miesiąc roku – luty znany wszystkim z jednego, gorącego i miłosnego dnia, walentynek. Jedyne, co przychodzi nam do głowy na samo słowo “walentynki” to serca, róże, romantyczna kolacja i szampan z truskawkami, ale to, co ofiarujemy od serca swojej drugiej połówce wcale nie musi być standardowe jak zwykle. Oczywiście, zawsze miło będzie zjeść wspólną kolację w wyjątkowym miejscu i dostać kwiaty (mówię tu o płci żeńskiej), ale prezent wcale nie musi się do tego ograniczać.

Książka – pomysł na prezent dla męskiej, drugiej połowy

Chyba wszystkie kobiety, kiedy nadchodzi 14 lutego stają przed ciężkim dylematem, co kupić, co wymyślić, z czego On będzie zadowolony. Mężczyzna ma przecież łatwiej, kupi kwiaty i z głowy, weźmie na spacer do kawiarni i już. Często w naszych głowach pojawia się myśl “przecież to święto zakochanych…” a zakończenia tego zdania są różne – nie wypada kupić gry komputerowej, nie wypada kupić bluzy, koszulki czy piżamy. Otóż, zastanówmy się nad tym trochę inaczej, może prawdziwym kluczem do tego, co wypada, a co nie, jest to, z czego Wasza druga połówka byłaby najbardziej zadowolona? Przecież jest to święto, które ma nas cieszyć, ma pozwolić nam obdarować, tego kogo kochamy miłością, a co za tym idzie – szczęściem i uśmiechem.

Co powiecie na książkę? Istnieje tak dużo rodzajów książek, że na pewno dla każdego coś się znajdzie.

– książki poradniki
Warto zagłębić się w tego rodzaju literaturę, gdyż można się z niej wiele nauczyć. Wyobraźcie sobie, że idziecie do kogoś, kto jest skarbnicą wiedzy i macie go na wyłączność, kiedy tylko chcecie, na ile tylko chcecie. Tak właśnie się dzieje, kiedy weźmiecie do ręki książkę-poradnik. Każde zdanie w niej zapisanie możecie analizować nawet i kilka godzin, wszytsko możecie przełożyć na swoje życie. Poradnik może dotyczyć sfery psychicznej, hobby, pracy czy związku – dla każdego coś dobrego.

– książki kryminalne
Jest bardzo wielu fanów tej literatury. Każdy kto lubi poczuć dreszczyk emocji podczas zanurzenia się w ciekawej, często strasznej historii odnajdzie się w tym typie literatury. Wiele zestawień mówi, iż są to książki najchętniej czytane przez mężczyzn.

– książki biograficzne
Przecież na pewno Wasz facet ma swojego ulubionego piłkarza, aktora, piosenkarza lub malarza – założę się, że o każdym z nich znajdziecie książkę biograficzną. W tego typu literaturze zapisane są wszystkie ciekawostki na temat Jego ulubionej postaci. Nic tak nie cieszy, jak możliwość poznania kogoś, kogo często niestety nigdy twarzą w twarz nie poznamy.

Oprócz wyżej wymienionych są również romanse, ale to typ, który według mnie znacznie bardziej pasuje do kobiet. Poza tym, jeśli Wasz mężczyzna jest rekinem biznesu można skusić się na książkę dotyczącą ekonomii, biznesu i marketingu. Na pewno wiele z Waszych drugich połówek pokusi się o przeczytanie dobrej książki z kategorii “fantasy”. Ponadto, jeśli Wasz facet uczy się innego języka, można zastanowić się nad książką w języku obcym – łączymy wtedy przyjemne z pożytecznym.